Największe inwestycje w Kluczborku na rok 2014

Ponad 11 milionów złotych wydadzą władze powiatu kluczborskiego na inwestycje w roku 2014.

Budżet powiatu kluczborskiego na rok 2014:

Wydatki – 75.039.789 zł

Dochody – 67.666.053 zł

Deficyt – 7.373.736 zł

Inwestycje – 11.187.146 zł

 

bilde
Do końca maja zakończy się budowa nowego dworca autobusowego. Oprócz poczekalni i stanowisk dla autobusów będzie tam Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości.

Szkielet nowego budynku już stoi. Będzie to obiekt o powierzchni 1200 metrów kwadratowych.
Oprócz dworca i inkubatora na placu przy Moniuszki powstanie też parking dla samochodów, stanowiska dla autobusów i drogi dojazdowe.

Inwestycja kosztuje w sumie 3,5 mln zł, ale aż 85 procent kosztów pokryje dotacja z Unii Europejskiej.

 

bilde (1)

 

– Na inwestycje pozyskaliśmy łącznie ponad 5 milionów złotych dotacji – informuje starosta kluczborski Piotr Pośpiech.

Dzięki prawie 1,5-milionowej dotacji rządowej z programu schetynówek wyremontowana zostanie ponad 14-kilometrowa droga z Wołczyna przez Komorzno, Krzywiczyny aż do granicy województwa w Kuźnicy Trzcińskiej. 300 tys. zł do budowy drogi dołoży także gmina Wołczyn.

Z listy schetynówek wypadła za to ponad 13-kilometrowa droga Byczyna-Bruny, do której budowy dołożyć się chciała grupa producentów rolnych. Według nowych zasad powiaty mogą dostać dotację do jednej drogi rocznie.

bilde (2)

 

Ponad 2 mln zł przeznaczone zostanie na montaż pomp ciepła i częściową termomodernizację DomuPomocy Społecznej przy ul. Wołczyńskiej oraz montaż solarów w filii DPS-u przy ul. Sienkiewicza.

bilde (3)

Za kwotę prawie 1,1 mln zł unowocześnione zostaną pracownie: budownictwa, elektryczna, samochodowa, mechatroniczna oraz spawalnia elektryczna i gazowa przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Byczyńskiej.

Dodatkowe 1,2 mln zł powiat wyda na remont i przebudowę części budynków warsztatów szkolnych przy ZSP nr 2 na ul. Byczyńskiej.

bilde (4)

 

Wiosną rozpocznie się nabór do powiatowego przedszkola specjalnego dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym, a także z autyzmem.
Przedszkole ruszy 1 września i będzie się mieścić w budynku internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kluczborku.

Adaptacja pomieszczeń na potrzeby przedszkola będzie kosztować 212 tys. zł.


Dodaj komentarz